Cicha pirotechnika

Widowiskowy i bezpieczny sposób na urozmaicenie widowiska ogniowego.

Dowiedz się, jak działa cicha pirotechnika oraz w jakich warunkach może zostać użyta.

Ciche fajerwerki – co to takiego?

Świat zmienia się na naszych oczach. W doborze pokazu na Twoją imprezę coraz bardziej liczymy się ze względami środowiskowymi. Głośne i bardzo inwazyjne pokazy fajerwerków staramy się zastępować czymś bardziej nowoczesnym i bezpiecznym. W niektórych przypadkach są to lasery. Jednak nie wszyscy wiedzą, że odpowiedni kompromis można osiągnąć stosując profesjonalne ładunki pirotechniki scenicznej.

Ciche i bezpieczne wystrzały

Efekty pirotechniki scenicznej osiągają maksymalnie 8 metrów wysokości. Ładunki zaprojektowane są tak, aby mieć nad nimi pełną kontrolę. Oznacza to, że nie lecą jednocześnie na wiele stron, ale mają jasno określoną wysokość oraz kierunek wyrzutu efektu. Dzięki temu ich ułożenie można dostosować do różnych warunków. Efekty można stosować nawet w bliskości przeszkód terenowych, scenografii czy innych miejscach, gdzie pokaz zwykłych fajewerków nie byłby możliwy.

Przykład takiego zastosowania znajdziesz w naszym pokazie Insomnia Fireshow

Cicha pirotechnika – pełna oferta.

Możliwości dowolnej aranżacji efektów

Dzięki swojemu specyficznemu charakterowi, efekty sceniczne możemy zaaranżować na wiele sposobów. Na co dzień stanowią one prestiżowy dodatek do naszych pokazów z ogniem. Jednak efekty na przykład iskiery pirotechnicznych mogą być wspaniałym akcentem przy pierwszym tańcu Pary Młodej czy podczas dzielenia tortu. W czasie jednego z pokazów realizowaliśmy połączony pokaz konfetti, efektów scenicznych i płonących instalacji. Jednym słowem, zdając się na nasze doświadczenie, możemy zaoferować wiele efektownych sposobów wykorzystani pirotechniki scenicznej.

Cicha pirotechnika i jej cechy

Czyli sprawdzony sposób na suszę.

Coraz częstsze susze powodują, że wielu z nas zastanawia się, na ile pokazy z ogniem są bezpieczne? Czy można je wykonywać tam, gdzie jest zakaz strzelania tradycyjną pirotechniką?

Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że można!

Pokazy fireshow od swoich początkowych założeń miały być cichą i bezpieczniejszą alternatywą dla pokazów fajerwerków. Przede wszystkim używane przez nas efekty są ciche. Eliminuje nam to problem związany ze straszeniem zwierząt czy doskwieraniem sąsiadom. Pokaz ognia może odbywać się po godzinie 22.00 nawet w otoczeniu miejskim. Najgłośniejszym elementem naszych widowisk jest muzyka. Pozostałe efekty to tak zwana cicha pirotechnika sceniczna. Jej wystrzały nie są głośniejsze od muzyki.

Pirotechnika sceniczna – co to takiego?

Efekty sceniczne, zwane inaczej pirotechniką sceniczną, to specjalny rodzaj fajerwerków. Są to profesjonalne efekty przeznaczone do zastosowań scenicznych. Sztuczne ognie można sklasyfikować w oparciu o dyrektywę unijną nr 2007/23/WE z dnia 23 maja 2007 roku, zgodnie z przeznaczeniem, poziomem hałasu oraz zagrożenia:

– klasa T1 – niski stopień zagrożenia,
– klasa T2 – do obsługi i użytku wyłącznie przez profesjonalistów posiadających wiedzę specjalistyczną.

Jako doświadczona grupa tancerzy z ogniem, oraz świadoma ryzyk firma, w swoich pokazach ognia stosujemy tylko pirotechnikę oznaczoną symbolem T1. Do tej grupy zaliczają się wszystkie ładunki cichej pirotechniki.

W przypadkach realizacji większych widowisk, posiłkujemy się wiedzą i doświadczeniem profesjonalnych pirotechników. W ten sposób minimalizujemy ryzyko związane z używaniem efektów pirotechnicznych.

Susza a pokaz ognia.

Z ogniem żartów nie ma – wie to każdy. Jest on widowiskowy i piękny, ale jest też niebezpieczny. Dlatego należy obchodzić się z nim w sposób odpowiedzialny i wyważony. W swojej pracy z ogniem staramy się minimalizować ryzyka związane z pokazami ognia. Odbywa się to na kilku poziomach:

– Zabezpieczenie ogniowe – odpowiednio certyfikowane gaśnice oraz koce gaśnicze na każdym pokazie,
– odpowiedni teren – jeżeli mamy wątpliwości co do terenu, to zawsze nasze show poprzedzamy wizją lokalną,
– nic na siłę – tutaj tkwi naszym zdaniem clue. Jeżeli stwierdzimy, że użycie jakiegoś efektu jest zbyt niebezpieczne, rezygnujemy z niego, nie narażając nikogo na związane z tym ewentualne zagrożenie,
– ogień po kotrolą – profesjonalnie przeprowadzony pokaz ognia to wyzwanie organizacyjne i artystyczne. Przygotowując show kierujemy się zasadami: nic co płonie nie dotyka podłoża, ogień zawsze jest po kontrolą tancerzy.

Profesjonalnie przeprowadzony pokaz ognia powinien zawierać wszystkie wyżej wymienione zasady. Dzięki temu jest on możliwy do wykonania nawet w warunkach niskiej wilgotności podłoża.

Czy pokaz ognia zastąpi fajerwerki?

Oczywiście, że zastąpi, a nawet przewyższy (oczywiście naszym zdaniem ;p). W naszej ofercie znajdują się show będące połączeniem pokazów ognia z pokazami scenicznej pirotechniki (jak na przykład pokaz INSOMNIA FIRESHOW). Dzięki takiemu połączeniu, w jednym pokazie zobaczą Państwo idealnie zsynchronizowany taniec z ogniem z efektami scenicznymi. Tego typu fireshow jest dłuższe od pokazu fajerwerków, trwa około 15 minut. Dodatkowo, zawiera elementy tańca, ognia, efektów, pirotechniki, więc daje widzom o wiele więcej emocji niż fajerwerki. W przypadku takich pokazów ognia mówimy o widowisku ogniowo-pirotechnicznym, a nie tylko o tańcu z ogniem.

Jak zamówić pokaz cichej pirotechniki?

Wystarczy napisać do nas mail z podstawowymi informacjami dotyczącymi imprezy:

– Data pokazu,
– Z jakiej okazji (event firmowy, wesele, impreza masowa, inna okoliczność),
– Orientacyjna liczba uczestników.

Znając takie szczegóły przygotujemy dla Państwa ofertę, zawierającą kilka wariantów pokazów z ogniem na różnym poziomie finansowym. Daje to Państwu możliwość decydowania o budżecie oraz bardzo dużą przejrzystość jeżeli chodzi o wycenę poszczególnych elementów naszych pokazów ogniowych.

ZOBACZYSZ

Zobacz przykłady użycia cichych efektów

01

Efekty sceniczne

Cicha alternatywa dla fajerwerków

02

Ogień po kontrolą

Pokaz ognia to bezpieczne i widowiskowe show

03

Wodospad Iskier

Jeden z przykładów aranżacji naszych efektów.

04

Efekty sceniczne

Wytwornice płomieni jako element show na otwarcie imprezy.