Czy pokaz ognia jest bezpieczny?

Dowiedz się, dlaczego nasze pokazy fireshow są bezpieczne do wykonania tam, gdzie w grę nie wchodzi pokaz fajerwerków.

Bezpieczne fajerwerki – efekty sceniczne.

Czyli sprawdzony sposób na suszę.

Coraz częstsze susze powodują, że wielu z nas zastanawia się, na ile pokazy z ogniem są bezpieczne? Czy można je wykonywać tam, gdzie jest zakaz strzelania tradycyjną pirotechniką?

Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że można!

Pokazy fireshow od swoich początkowych założeń miały być cichą i bezpieczniejszą aternatywą dla pokazów fajerwerków. Przede wszystkim używane przez nas efekty są ciche. Eliminuje nam to problem związany ze straszeniem zwierząt czy doskwieraniem sąsiadom. Pokaz ognia może odbywać się po godzinie 22.00 nawet w otoczeniu miejskim. Najgłośniejszym elementem naszych fireshow jest muzyka. Pozostałe efekty to tak zwana pirotechnika sceniczna.

Pirotechnika sceniczna – co to takiego?

Efekty sceniczne, zwane inaczej pirotechniką sceniczną, to specjalny rodzaj fajerwerków. Są to profesjonalne efekty przeznaczone do zastosowań scenicznych. Sztuczne ognie można sklasyfikować w oparciu o dyrektywę unijną nr 2007/23/WE z dnia 23 maja 2007 roku, zgodnie z przeznaczeniem, poziomem hałasu oraz zagrożenia:

– klasa T1 – niski stopień zagrożenia,
– klasa T2 – do obsługi i użytku wyłącznie przez profesjonalistów posiadających wiedzę specjalistyczną.

Jako doświadczona grupa tancerzy z ogniem, oraz świadoma ryzyk firma, w swoich show stosujemy tylko pirotechnikę oznaczoną symbolem T1. W przypadkach realizacji większych widowisk, posiłkujemy się wiedzą i doświadczeniem profesjonalnych pirotechników. W ten sposób minimalizujemy ryzyko związane z używaniem efektów pirotechnicznych.

Susza a pokaz ognia.

Z ogniem żartów nie ma – wie to każdy. Jest on widowiskowy i piękny, ale jest też niebezpieczny. Dlatego należy obchodzić się z nim w sposób odpowiedzialny i wyważony. W swojej pracy z ogniem staramy się minimalizować ryzyka związane z pokazami ognia. Odbywa się to na kilku poziomach:

– Zabezpieczenie ogniowe – odpowiednio certyfikowane gaśnice oraz koce gaśnicze na każdym pokazie,
– odpowiedni teren – jeżeli mamy wątpliwości co do terenu, to zawsze nasze show poprzedzamy wizją lokalną,
– nic na siłę – tutaj tkwi naszym zdaniem clue. Jeżeli stwierdzimy, że użycie jakiegoś efektu jest zbyt niebezpieczne, rezygnujemy z niego, nie narażając nikogo na związane z tym ewentualne zagrożenie,
– ogień po kotrolą – profesjonalnie przeprowadzony pokaz ognia to wyzwanie organizacyjne i artystyczne. Przygotowując show kierujemy się zasadami: nic co płonie nie dotyka podłoża, ogień zawsze jest po kontrolą tancerzy.

Profesjonalnie przeprowadzony pokaz ognia powinien zawierać wszystkie wyżej wymienione zasady. Dzięki temu jest on możliwy do wykonania nawet w warunkach niskiej wilgotności podłoża.

Czy pokaz ognia zastąpi fajerwerki?

Oczywiście, że zastąpi, a nawet przewyższy! W naszej ofercie znajdują się show będące połączeniem pokazów ognia z pokazami scenicznej pirotechniki (jak na przykład pokaz INSOMNIA FIRESHOW). Dzięki takiemu połączeniu, w jednym pokazie zobaczą Państwo idealnie zsynchronizowany taniec z ogniem z efektami scenicznymi. Tego typu fireshow jest dłuższe od pokazu fajerwerków, trwa około 15 minut. Dodatkowo, zawiera elementy tańca, ognia, efektów, pirotechniki, więc daje widzom o wiele więcej emocji niż fajerwerki. W przypadku takich pokazów ognia mówimy o widowisku ogniowo-pirotechnicznym, a nie tylko o tańcu z ogniem.

Jak zamówić pokaz ognia?

Wystarczy napisać do nas mail z podstawowymi informacjami dotyczącymi imprezy:

– Data pokazu,
– Z jakiej okazji (event firmowy, wesele, impreza masowa, inna okoliczność),
– Orientacyjna liczba uczestników.

Znając takie szczegóły przygotujemy dla Państwa ofertę, zawierającą kilka wariantów pokazów z ogniem na różnym poziomie finansowym. Daje to Państwu możliwość decydowania o budżecie oraz bardzo dużą przejrzystość jeżeli chodzi o wycenę poszczególonych elementów naszych pokazów ogniowych.

01

Efekty sceniczne

Cicha alternatywa dla fajerwerków

02

Ogień pod kontrolą

Profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone show.