Skąd w nas ten ogień?

W dzieciństwie bez wątpienia niejednokrotnie ostrzegano Was: „Nie igraj z ogniem!” Jednocześnie śpiewając do snu kołysankę „Z popielnika na Wojtusia iskiereczka mruga” Na pierwszy rzut oka można uznać te dwa przekazy za całkowicie sprzeczne, do chwili , gdy dostrzeżemy, że ten szalony żywioł jest w rzeczy samej bytem wielowymiarowym: potrafi bowiem zarówno siać zniszczenie trawiąc w niszczycielskim porywie wszystko co napotka na swej drodze, jak i fascynować, stanowiąc dla wielu kultur element mistyczny rozumiany chociażby jako święty ogień wykorzystywany w charakterze kanału łączności między światem ludzi a bogami. Budzi lęk, co nie przeszkadza mu być kojarzonym z ciepłem domowego ognia.

Taniec z ogniem – nowoczesna sztuka.

To, w jaki sposób postrzegamy płomień zależy zatem wyłącznie od stopnia w jakim go ujarzmimy – z tego założenia wychodzą artyści wkraczający na ścieżkę tańca z ogniem.
Tancerze ognia stanowią dość specyficzną grupę z pogranicza występów scenicznych a współczesnego kuglarstwa, czy wręcz nowoczesnej sztuki cyrkowej. Występy solowe, duety lub całe grupy… Sam taniec ognia potrafi przyjmować najrozmaitsze formy! Jedni za priorytet stawiają ruch sceniczny inny umiejętności techniczne. Niektórzy skupiają się na dopracowaniu choreografii, kolejni na ekspresji i realizacji scenariusza tworząc spektakle określane mianem teatru ognia.

Przedstawiciele wszystkich wspomnianych nurtów poświęcają lata treningów dla doskonalenia umiejętności w imię wspólnego celu jakim jesteście Wy, drodzy widzowie. Nie ma bowiem dla nas większej nagrody od zachwytu na twarzach zgromadzonej podczas naszych występów teatru ognia publiki. Szczególnie, że pokaz ognia nie jest czymś, co można zrozumieć a przede wszystkim poczuć oglądając zdjęcia czy filmiki. Aby w pełni doświadczyć istoty tańca z ogniem najlepiej zająć miejsca w pierwszym rzędzie i z bezpiecznej odległości poczuć osobiście, że ten ogień naprawdę jest gorący.

Tancerze z ogniem FLOW – warto nam zaufać!

My, jako bardzo doświadczona grupa tancerzy ognia wiemy jak rozgrzać każdą publikę. Nasze programy tańca z ogniem to zbudowane na podstawie wieloletnich doświadczeń pokazy oraz towarzyszące im animacje ogniowe. W zależności od rozmachu imprezy proponujemy bardzo zróżnicowane pokazy tańca z ogniem, od kameralnych fireshow po duże widowiska sceniczne z wykorzystaniem ognia oraz innych efektów specjalnych. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie tańca z ogniem, nie boimy się wyzwań i nietypowych realizacji. Zobacz, jak tancerze ognia z grupy FLOW VISUAL SHOWS pomogą rozpalić Twój Event!